NaStyku.pl

Rząd ponownie przesuwa przedterminowe wybory w Bogatyni. Kiedy mieszkańcy wybiorą burmistrza?

W najbliższą niedzielę mieszkańcy Bogatyni mieli zdecydować w przedterminowych wyborach o tym, komu powierzą funkcję burmistrza. Żadnego głosowania jednak nie będzie. Rząd ponownie przesunął datę wyborów.
Przedterminowe wybory na burmistrza Bogatyni odbędą się 24 stycznia 2021 r.
Przedterminowe wybory na burmistrza Bogatyni odbędą się 24 stycznia 2021 r.

Przedterminowe wybory na burmistrza Bogatyni pierwotnie miały odbyć się 15 listopada 2020 r. w reżimie sanitarnym, czyli z zaleceniami sanepidu takimi jak podczas lipcowych wyborów prezydenckich. Rozporządzeniem premiera głosowanie przesunięto na 20 grudnia. Jednak wybory w tym terminie też się nie odbędą.

W poniedziałek w Dzienniku Ustaw opublikowano kolejne rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów, które ponownie zmienia datę przedterminowych wyborów na 24 stycznia 2021 r. (niedziela). W uzasadnieniu wskazano na niesprzyjającą sytuację epidemiczną.

O fotel włodarza ubiega się ośmiu kandydatów: Krystian Bajsarowicz, Artur Bohdanowicz, Wojciech Dobrołowicz, Paweł Fudali, Grzegorz Kina, Ireneusz Kropidłowski, Artur Oliasz oraz Artur Sienkiewicz.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również